Informační servis obce Senice

Antény

Vážení návštěvníci

Již nějakou dobu se v Senicích řeší způsoby informování obyvatel.

Sice má obec kolem 200 obyvatel, z toho třetinu dětí, ale jak víme, "Bez spojení není velení" a tak i k nám se dostávají různé vymoženosti dnešní mobil - počítačové společnosti. Různé komerční společnosti nabízejí svoje služby a není to vždy levná záležitost. A tak jsem jednou navrhl, že všechna ta úžasná řešení mají také bezplatné alternativy. A jak už to tak bývá, mluvíš, tak tu máš a ten úkol jsem dostal na triko. Tedy přesněji, vymyslet systém informování a dostat informaci o něm mezi lidi.

Nojo, a co nyní s tím? Hlášení rozhlasu SMSkou do mobilu a co plakáty do mobilu a do počítače a co krizové zprávy a co rychlé zprávy, či naopak nějaké pomalé. No prostě, je toho habaděj.

Ty specializované firmy to řeší většinou nějakou aplikací, jak v počítači nebo na webu, tak také do mobilu. A hlavně, za vše si nechají zaplatit, včetně sms zpráv, 1 sms tak nějak za 1Kč. A když potřebuji napsat zprávu delší, rozdělí se do několika esemesek. No nic, řekl jsem si, pokusím se něco obci ušetřit a přitom nijak zásadně neubrat na komfortu obyvatel. V obci není zas tak moc obyvatel, tak že by se SMS, s trochou vůle, daly posílat zdarma, včetně hovorů, stačí mít jen neomezené sms a volání. A to dnes již bývá celkem častým jevem.

Způsoby informování

Máme dva způsoby informování:

  1. Vy jste AKTIVNÍ: To je vše, co si aktivně a sami vyhledáte nebo pustíte v médiích. Televize, rádio, internetové portály, noviny a tak dále. Tady nikdo nepotřebuje Váš souhlas

  2. Vy jste PASIVNÍ: To je způsob informování kdy způsob, čas i obsah určuje poskytovatel informací. Zde je potřeba Váš jasný souhlas, protože tyto zprávy musí být "Vyžádané".


My pro vás máme oba způsoby informování. Aktivně se musíte občas podívat sem, na obecní web či vývěsku obecního úřadu a nebo na Facebook, do senické skupiny.

A kde můžete pasivně čekat, jaká informace se k vám dostanou? Vyžádané informace vám pošleme do mailové schránky, SMSkou či prostřednictvím WhatsAppu. Případně, kdo bude mít zájem, je možné napojení na náš účet zde, na Google. Podmínkou je přihlášení se k odběru informačních zpráv. Přihlásit se můžete online prostřednictvím formuláře, vyplněním formuláře v papírové podobě a odevzdáním na OÚ, návštěvou na OÚ nebo u pana Machka v prodejně nebo u paní Nechvílové v kanceláři AGD a.s. Oni vám se souhlasem k odběru zpráv pomohou a podepsaný dokument si od vás převezmou.