Videonávod jak vymazat uložená data o prohlížení stránek ve FIREFOXU

Co chceme zobrazit?
A co se stalo?

   Asi měsíc tyto stránky nahrazovaly oficiální web obce a tak, pokud se někdo chtěl podívat na obecní stránky, byl přesměrován sem na info.senice. Ovšem veškerá legrace někdy končí a tak když byla spuštěna ostrá verze nových obecních stránek a já na ně přesměroval adresu www.senice.cz, něktrým z Vás se stéle dotaz směroval na info.senice.cz

   A důvod? V důsledku paměti prohlížečů se ne vždy dařilo na nové stránky dostat. Příčinou bylo uložení některých dat v cache vašich prohlížečů a ty si pak již zastaralé komponenty načetly.

Co je cache prohlížeče?
A jak s ní pracovat?


      Mluvíme zde o mezipaměti vašeho prohlížeče. Prohlížečová mezipaměť – označovaná také jako „cache“ – ukládá různé informace (nejčastěji obrázky nebo scripty) webových stránek, aby se při jejich opakovaném načtení nebo načtení jiných stránek například se stejnými obrázky, mohl váš prohlížeč zobrazovat jednotlivé části webu o to rychleji.

  Háček je ale v tom, že mezipaměť  v prohlížeči vám občas může zabránit v tom vidět správný obsah na webech, které navštěvujete, jako například nové obrázky nebo části designu. Proto je občas potřeba mezipaměť vyčistit, aby se zobrazilo to, co se zobrazovat má. Jak ale na to?

   Lze to provést několika způsaby, my si zde na videu ukážeme jednodušší způsob a to komplet vymazáním

Historie uložených dat webového prohlížeče

   Na přiloženém videu vymažeme uložená data stránek v prohlížeči FIREFOX. U ostaních prohlížečů to bývá podobné.

Přejít nahoru